Hakkımızda – Ünlü Boya
Skip to content Skip to footer

Her Türlü Soru ve Öneri İçin:

Daha Fazlasını Bekleyİn!

ÜNLÜ BOYA'nın büyülü dünyasına, renkli bir gelecek inşa etmek için hep birlikte yol alalım!

Ünlü Boya'nın 50 Yılı

Renklerin Zamanla Örülen Hikayesi

Biz, renklerin büyülü dünyasında bir iz bırakmak, her yüzeye hayat ve karakter katmak için yola çıktık. Ünlü Boya, 1968'de ticari dünyaya adım atan Sayın Hasan Ünlü'nün özverili çalışmalarının meyvesidir. 50 yılı aşkın bir süredir sanatı ve bilimi birleştirerek, her yüzeyde kaliteli ve çevre dostu boyalar üretiyoruz.

ÜNLÜ BOYA sanayi / mobilya boyalarında sektör lideridir. Aynı zamanda firmamız Suudi Arabistan, Kırgızistan, Kıbrıs, Azerbaycan, iran, Özbekistan, Sırbistan, Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Türkmenistan, Suriye ve Kazakistan dahil yaklaşık 20 ülkeye ihracat yapmaktadır. Firmamızın ürettiği yüksek kaliteli mamuller tüketici odaklı makul fiyatlarıyla yurt içinde ve dışında her gün artan bir taleple karşılaşmaktadır. Firmamız halihazırda 20 dönüm arazi üzerine yıllık 25 bin ton kapasite ile faaliyetini sürdürmektedir. Üretilen ürünlerin tamamı çok sıkı bir kalite kontrol denetiminden geçmekte ve onaylanmadan dolum gerçekleştirilmemektedir.

1968'den Bugüne

Renklerin Zamanla Örülen Hikayesi

Biz, renklerin büyülü dünyasında bir iz bırakmak, her yüzeye hayat ve karakter katmak için yola çıktık. ÜNLÜ BOYA, 1968'de ticari dünyaya adım atan Sayın Hasan Ünlü'nün özverili çalışmalarının meyvesidir. 50 yılı aşkın bir süredir sanatı ve bilimi birleştirerek, her yüzeyde kaliteli ve çevre dostu boyalar üretiyoruz.

hakkimizda2

Sürekli Gelişmek başarının anahtarıdır

On yıllık özverili çalışma sonucu 1978 yılında ÜNLÜ BOYA Sanayi ve Ticaret Ltd. şirketinin fiili tesisi ve ticaret hayatına başlaması sektörde bir dönüm noktası olmuştur.

Günden güne teknolojik ilerlemeleri takip eden firma, modern üretim tesisini 1998 yılında İzmir’in Menemen ilçesinde kurmuş ve mobilya ve ahşap sektörü için ileri teknoloji ürünü poliüretan, polyester ve konvansiyonel boya vernik sistemlerinin üretimine başlamıştır. Firma kısa sürede Mobilya sektöründe çözüm odaklı çalışma metodolojisiyle örnek teşkil etmiştir. Firmamız gerek ürün, gerekse üretim teknolojisi bakımından bölgenin onur kaynağı olup tecrübeleri kanıtlanmış profesyonellerin oluşturduğu bir topluluktur. Çalışanların %70’i kendi dalında özel veya yüksek eğitim almış, kalite yönetim sistemimiz gereği çalışanların performansı özel tekniklerle periyodik olarak ölçülmektedir.

Küresel Renk PaletİMİz, Yerel GeleceğİMİZ

ÜNLÜ BOYA'da Buluşuyor

Çevre Dostu Gelecek İçin Çalışıyoruz

Biz sadece boyalar üretmiyor, aynı zamanda gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak için çaba gösteriyoruz. Kalite politikamız gereği, çevreye duyarlı bir üretim anlayışını benimseyerek REACH ve CLP mevzuatlarına tam uyum sağlıyoruz.

Küresel Dokunuş, Yerel İmza

ÜNLÜ BOYA, sadece bir boya firması değil, aynı zamanda küresel bir oyuncudur. Suudi Arabistan'dan Sırbistan'a, Kırgızistan'dan Kosova'ya kadar, Ünlü renkleri dünyanın dört bir yanında hayat buluyor. Kalitemiz, sadece ürünlerimizde değil, aynı zamanda kültürler arası bağlarda da yankı buluyor.

Kalite politikamız gereği çevreye duyarlı bir üretim yapan firmamız REACH ve CLP mevzuatına uyum çalışmalarını sürdürmektedir. Firmamız çevreye zararlı bir ürün üretmediği gibi AB normlarına uygun hareket etmeyi temel taş olarak görmektedir. ARGE birimlerimizin bu bakış açısıyla tasarladığı ürünler, üretim mühendislerimizin titiz ve itinalı çalışmasıyla üretilmektedir. Firmamızın iki ARGE laboratuarı endüstriyel ve inşaat boyalarının tasarımı üzerine çalışmaktadır. Kalite kontrol ve kalite güvence birimlerimiz ise süreç ve fiziki kaliteyi belli tanımlar üzerinden küresel ölçeklerde ve hassasiyetle kontrol etmektedir. ÜNLÜ poliüretan boya sertleştiricilerinin AB normları üzerine üretebilen tek Türk firmasıdır. Bu konuda dünyaca ünlü Alman üreticileri de aynı yönde görüş bildirmektedir.

ÜNLÜ BOYA olarak çocuklarımıza sağlıklı bir çevre bırakmayı amaç edinmiş bulunuyoruz. Aynı zamanda bayii ve müşterilerimizle bir ailenin fertleri gibi dostça ve içten çalışmayı benimseyen çözüm odaklı yapımızla yılarca beraber kalmayı hedefliyoruz.

Ünlü Boya’nın ürettiği iç – dış inşaat boyaları, farklı kimyasal yapısıyla geniş alternatifler sunan ahşap boya, vernik ve renklendiricileri ve metal sektöründe çok geniş bir yelpaze oluşturan antikorozif, epoksi, sentetik ve selülozik boyalar ile tüketicinin artan beğenisiyle gurur duyuyor, bu haklı gurura layık olmayı sürdürmek için daha özenli çalışmayı sürdürüyor.